"Terrapija 2.0" uskoro kreće dalje - sve detalje saznajte na informativnom predavanju ovog utorka

Pozivamo vas na informativno predavanje “Terrapija 2.0” na kojem ćemo vam predstaviti novi dizajn natječaj kojeg smo pripremili u suradnji s nevladinom organizacijom Terra Hub i dizajn studijom Kazinoti & Komenda iz Splita.

Predavanje će se održati u utorak 12. ožujka u 13 sati u predavaoni A01 u trajanju od sat i 45 minuta.

Natječaj je namijenjen studentima druge i treće godine preddiplomskog studija i studentima diplomskog studija, a prijave na natječaj će ove godine biti ograničene zbog prirode samog natječaja. Iz ovog razloga predlažemo studentima da ne propuste ovo informativno predavanje.

Gosti govornici:

• izv. prof. dr.sc. Ivana Herceg Bulić, Geofizički odsjek, voditeljica Centara za klimatološka istraživanja, PMF – UNIZG: Klimatske promjene basics: što se događa, zašto i kako nas to pogađa?

Na predavanje  nastavlja se u formatu razgovora s refleksijama na temu predavanja i temu zadatka za studente:

• doc. dr.sc. Vlasta Zanki, Geotehnički fakultet u Varaždinu, Zavod za inženjerstvo okoliša i predsjednica UO Savjeta za zelenu gradnju

• MSc. meteorologije i oceanografije Dunja Mazzocco Drvar, WWF Adria Conservation Director i bivša ravnateljica Uprave za klimatske aktivnosti MGOR, ali i urednica na RTL-u za vremenske prognoze.

• Ksenija Ostriž, Zamjenica gradonačelnika Grada Koprivnice
    Razgovor moderira Sandra Vlašić, Terra Hub.

Predstavljanje zadatka - dizajn brief za studente:

doc.art. Luka Borčić, pročelnik Odsjeka za medijski dizajn, Sveučilište Sjever i MSc. znanosti o okolišu Sandra Vlašić, izvršna direktorica Terra Hub-a

Studio Kazinoti&Komenda su splitski dizajneri Karlo Kazinoti i Mišo Komenda iz Splitu. Studio im je specijaliziran za izradu vizualnih identiteta, kampanja, web stranica, ambalaža, dizajn plakata, publikacija i dizajn izložbi. Surađuju sa stručnjacima iz područja marketinga, strategije društvenih mreža i brendiranja. Karlo kao student zagrebačkog Studija dizajna, a Mišo splitskog UMAS-a izvanredno spajaju nasljeđa vlastitih edukacijskih pozadina u svom radu. Svoje iskustvo i znanje podjelit će sa studentima Medijskog dizajna u dvodnevnoj radionici ovdje na Sveučilištu Sjever.