Promocija knjige “Osnove zdravstvene njege” – novog resursa za obrazovanje i razvoj u zdravstvu

U petak, 22. ožujka 2023. godine u amfiteatru Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u Mostaru svečano je održana promocija sveučilišnog udžbenika "Osnove zdravstvene njege" koji predstavlja temeljit pregled ključnih aspekata zdravstvene njege. Autorica ove vrijedne knjige je Ivona Ljevak, uz suradnju s eminentnim stručnjacima u području zdravstvene skrbi. Među koautorima knjige ističu se pročelnica Odsjeka za sestrinstvo Sveučilišta Sjever izv. prof. dr. sc. Rosana Ribić i predavačica na SVeučilištu Sjever Tina Košanski, mag. med. techn., dok je recenziju djela obavila izv. prof. dr. sc. Marijana Neuberg, pročelnica Odjela za sestinstvo Sveučilišta Sjever.

“Ovaj znanstveno-stručni udžbenik pruža temeljit pregled ključnih aspekata zdravstvene njege, predstavljajući dragocjen izvor znanja za sve zainteresirane, kako studente tako i profesionalce iz područja zdravstvenih studija”, istaknula je pročelnica Neuberg koja je uz pročelnicu Ribić te brojne ugledne goste iz sektora zdravstva, uključujući predstavnike ministarstva, obrazovnih institucija i medicinskih ustanova, nazočila promociji u Mostaru.

Ova promocija knjige još jednom je istaknula čvrstu suradnju između Sveučilišta Sjever i Sveučilišta u Mostaru koja se kontinuirano manifestira kroz brojne zajedničke projekte, gostujuća predavanja i razmjenu nastavnika. Uspješna suradnja doprinosi daljnjem unaprjeđenju kvalitete obrazovanja u području zdravstva te jača veze između dviju akademskih institucija.

Promocija knjige "Osnove zdravstvene njege" predstavlja važan korak u daljnjem razvoju zdravstvenih studija te pruža vrijedan doprinos edukaciji i stručnom usavršavanju budućih i trenutnih zdravstvenih profesionalaca.