O važnosti prevencije i liječenju malignih bolesti na predavanju u Sveučilišnom centru Varaždin

Mjesec ožujak posvećen je svjesnosti o raku debelog crijeva, a na Sveučilištu Sjever, u Sveučilišnom centru Varaždin obilježen je edukativnim predavanjem o važnosti prevencije i liječenja malignih bolesti.

U srijedu, 14. ožujka 2024. velik broj studenata okupio se na predavanju kojeg je održao cijenjeni specijalist internist i uži specijalist internističke onkologije Željko Vojnović, dr. med., pročelnik Službe za interne bolesti OB Varaždin i suradnik Sveučilišta Sjever, koji je s prisutnima podijelio svoje bogato znanje, ističući ključne strategije prevencije, važnost redovnih pregleda i potrebu za ranim otkrivanjem bolesti, te značaj multidisciplinarnog tima u skrbi za bolesnike.

Kroz gostujuća predavanja na Sveučilištu Sjever se progovara o nizu važnih tema gdje studenti imaju priliku čuti iskustva, znanja i spoznaje stručnjaka iz različitih područja.