Predstavnici Hrvatske Elektroprivrede i Javne vatrogasne postrojbe grada Varaždina održali pozvana predavanja na Sveučilištu Sjever

Studenti sveučilišnog diplomskog studija Graditeljstva imali su priliku čuti dva stručna predavanja usko vezana za specifičnosti njihove struke.

Predstavnik Hrvatske Elektroprivrede, Damir Korpar, dipl. ing. građ., samostalni inženjer u službi za investicije proizvodnog područja Hidroelektrana Sjever, 19. siječnja 2024. godine, održao je pozvano predavanje  u sklopu kolegija Vodni sustavi.

U okviru predavanja, studentima je prikazan sustav hidroelektrana i akumulacija HE Sjever na rijeci Dravi, uz analizu utjecaja na okoliš.

Matej Dvoršćak, mag. ing. traff., voditelj vatrogasne grupe u Javnoj vatrogasnoj postrojbi grada Varaždina, održao je predavanje pod nazivom "Opasnosti kod spašavanja u bujičnim vodotocima".

Kroz stručna gostujuća predavanja studenti šire svoja znanja i dobivaju najnovije informacije iz struke i iskustva kojeg im prenose gostujući predavači.