Posjet delegacije grada Marakeša i Sveučilišta Cadi Ayyad Sveučilištu Sjever

U službenoj posjeti gradu Varaždinu od 1. do 4. studenoga 2023. godine boravilo je izaslanstvo grada Marakeša. Dana 2. studenoga 2023. godine delegacija grada Marakeša posjetila je Sveučilište Sjever, Sveučilišni centar Varaždin. Izaslanstvo grada Marakeša predvodio je prvi zamjenik gradonačelnice g. Mohamed El Idrissi. Pored g. Idrissija članovi delegacije su bili g. Hassan Choumaiss, predsjednik obrtničke komore Marakeša– Safi, gđa. Fatima-zohra Iflahen, potpredsjednica Sveučilišta Cadi Ayyad u Marakešu, g. Hassan Amagroud, izvjestitelj Industrijske gospodarske komore, g. Samir Laaribya, voditelj Odjela za studije, planiranje i informacijski sustav Grada Marakeša, g. Lhoussine Ezzaouak, voditelj Odjela za kulturu i sport Grada Marakeša, g. Moulay Tayib Snineh, voditelj tehničkog odjela Grada Marakeša te g. Mohamed Knidiri, predsjednik udruge Veliki Atlas i bivši ministar obrazovanja Kraljevine Maroko.

S delegacijom iz Marakeša iz grada Varaždina uz zamjenika gradonačelnika Miroslava Markovića prijemu izaslanstva na Sveučilištu Sjever nazočile su gđa. Danijela Vusić, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti, gđa. Slađana Miočić, pročelnica Upravnog odjela za gospodarske djelatnosti grada Varaždina, gđa. Lana Velimirović Vukalović, ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta Varaždin, u funkciji prevoditeljice te gđa. Maja Hrešć, viša savjetnica za odnose s javnošću i protokol grada Varaždina.

Domaćini na Sveučilištu Sjever bili su: prof. dr. sc. Anica Hunjet, prorektorica za znanstveno-umjetnički rad i međunarodnu suradnja, prof. dr. sc. Marijan Cingula, nastavnik na Sveučilištu Sjever te predsjednik Međunarodne znanstvene konferencije ekonomskog i društvenog razvoja, doc. dr. sc. Miro Kovač, nastavnik na Sveučilištu Sjever, Domagoj Cingula, univ. spec. oec., predsjednik organizacijskog odbora Međunarodne znanstvene konferencije ekonomskog i društvenog razvoja te Martina Rajič, stručna suradnica za poslove međunarodne suradnje.

Gostima je srdačnu dobrodošlicu zaželjela prof. dr. sc. Anica Hunjet te održala prezentaciju o Sveučilištu Sjever. Prezentaciju Sveučilišta Cadi Ayyad u Marakešu održala je gđa. Fatima-zohra Iflahen, potpredsjednica Sveučilišta Cadi Ayyad u Marrakechu. Tijekom razgovora na Sveučilištu bile su istaknute mogućnosti kao i obostrana namjera u okviru buduće suradnje između dvaju Sveučilišta.