Profesori Sveučilišta Sjever realizirali mobilnost na Charles Darwin University u Australiji

Profesori sa Sveučilišta Sjever, izv. prof. dr. sc. Vlado Tropša, prorektor za nastavu i studentska pitanja i doc. dr. sc. Zlatko Botak, u srpnju 2023. godine realizirali su mobilnost u okviru Erasmus+ programa, Ključna aktivnost 1, KA107 - mobilnost partnerskih zemalja, u Australiji na Charles Darwin University s ciljem osposobljavanja.

Tijekom svog boravka aktivno su sudjelovali na nizu sastanaka, obišli laboratorije, knjižnicu i prisustvovali izvođenju praktične nastave. Između ostalih, prisustvovali su sastanku s prorektorom Sveučilišta i dekanom na Faculty of Science and Technology prof. Suresh Thennadil, te profesorima Bill Wade i Michael Sankey zaduženima za organizaciju i praćenje online nastave na fakultetu. Svrha ovih sastanaka bila je usporediti obrazovne sustave Europe i Australije, te poboljšati organizacijske i komunikacijske vještine neophodne za obavljanje aktivnosti u okviru izvođenja nastave.