Erasmus+ mobilnost Odjela za ekonomiju i Odjela za odnose s javnostima u Makedoniji - Sveučilište Sv. Ćirila i Metoda, Skoplje

Pročelnik Odjela za ekonomiju prof. dr. sc. Ante Rončević, v.d. pročelnika Odjela za odnose s javnostima izv. prof. dr. sc. Darijo Čerepinko i dr. sc. Mario Lešina, vanjski suradnik Odjela za ekonomiju, posjetili su u sklopu programa Erasmus+ 15. do 19. svibnja Ekonomski fakultet Sveučilišta Sv. Ćirila i Metoda iz Skoplja u Sjevernoj Makedoniji. U sklopu posjeta odrađena su planirana predavanja te su uspostavljeni temelji daljnje suradnje. Tim Sveučilišta Sjever održao je i niz sastanaka s čelnicima Fakulteta i Sveučilišta te dogovorili korake daljnje suradnje Sveučilišta Sjever i  Sveučilišta Sv. Ćirila i Metoda. U sklopu posjeta održali su i predavanje o aktualnim globalnim trendovima u Hrvatskoj te studentima Ekonomskog fakulteta predstavili Sveučilište Sjever. Ujedno su sudjelovali u Hackatonu Ekonomskog fakulteta te radionici o eksperimentalnim metodama u bihevioralnoj ekonomiji. Posjet je nastavak već ranije uspostavljene kvalitetne suradnje dvaju sveučilišta koja se nastavlja daljnjom razmjenom nastavnika, a potencijalno i studenata između dviju institucija već od početka iduće akademske godine.