Sveučilište Sjever i Hrvatski zavod za javno zdravstvo novi partneri u razvoju znanstveno- istraživačke, nastavne i stručne djelatnosti

Rektor Sveučilišta Sjever prof. dr. sc. Marin Milković i ravnatelj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo izv. prof. dr. sc. Krunoslav Capak potpisali su u Sveučilišnom centru Varaždin Sveučilišta Sjever Sporazum o suradnji koja će obuhvatiti proširivanje i razvijanje suradnje u području znanstveno-istraživačke, nastavne i stručne djelatnosti, u provođenju prijediplomske i diplomske nastave, te edukacije studenata u području biomedicine i zdravstva. Sporazum obuhvaća povezivanje i razmjenu nastavnika Sveučilišta Sjever i djelatnika Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo u znanstveno- nastavnim, nastavnim zvanjima, suradničkim i stručnim zvanjima i medicinskog osoblja, te suradnju u
zajedničkim znanstvenim i stručnim projektima. „Drago nam je da smo potpisali Sporazum o suradnji s Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo jer će temeljem njega naši studenti i studentice prijediplomskog i diplomskog studija Sestrinstva na Sveučilištu Sjever uskoro krenuti na kliničke vježbe na radilištima Zavoda gdje će steći nova znanja, a veliki će doprinos dati djelatnici Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo u izvođenju nastave na prijediplomskim i diplomskim studijima koje Sveučilište provodi u području biomedicine i zdravstva i tako prenijeti svoje bogato stručno iskustvo našim studenticama i studentima kako bi bili što bolje pripremljeni za svoj budući posao po završetku studija.“, istaknuo je nakon potpisivanja sporazuma rektor Sveučilišta Sjever prof. dr. sc. Marin Milković zahvalivši ravnatelju Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo na dolasku u Sveučilišni centar Varaždin. Razgovorima o budućoj suradnji nazočili su i pročelnica Odjela za sestrinstvo Sveučilišta Sjever izv. prof. dr. sc. Marijana Neuberg i doc. dr. sc. Marinko Artuković, dr. med., voditelj službe za strateško planiranje, inovacije i koordinaciju projekata pri Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo.