Na Odjelu za sestrinstvo boravili važni inozemni suradnici i partneri

U službenoj posjeti Odjelu sestrinstva Sveučilišta Sjever, u periodu od 25. do 26. travnja 2022. godine na Sveučilištu Sjever boravili su ravnateljica Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Kantona Sarajevo Amra Bašić Živadinović, dr.med., Stanić Melita, dr.med. i  predsjednik Udruženja hitnih medicinskih tehničara Federacije BiH Aner Duraković.

Bila je ovo prilika za razmjenu informacija o školovanju budućih zdravstvenih kadrova i organizaciji rada hitne medicinske službe, te uspostavljanje i razvijanje međusobne suradnje u području znanstveno-istraživačke i stručne djelatnosti. Gosti su u svojoj službenoj posjeti obišli i Opću bolnicu Varaždin te službu za produljeno liječenje i palijativnu skrb Novi Marof, Nastavni zavod za hitnu medicinu Varaždinske županije, te su sudjelovali u pokaznoj vježbi žurnih službi Varaždinske županije.