Javno savjetovanje o ključnim elementima Poziva na dostavu projektnih prijedloga

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije otvorilo je javno savjetovanje o ključnim elementima planiranog Poziva na dostavu projektnih prijedloga „Unaprjeđenje vještina i kompetencija učitelja i drugih odgojno-obrazovnih radnika u osnovnoškolskom sustavu odgoja i obrazovanja“ u sklopu kojeg će se Sveučilište Sjever moći javiti kao prijavitelj i/ili kao partner:

1. Najniži iznos bespovratnih sredstava po pojedinačnom projektu iznosi 50.000,00 EUR
  2. Najviši iznos bespovratnih sredstava po pojedinačnom projektu iznosi 200.000,00 EUR
  3. Intenzitet pomoći iznosi do 100% od iznosa prihvatljivih troškova projekta
  4. Prihvatljivi prijavitelji su:
    1. Visoka učilišta (tj. sveučilišta, sastavnice sveučilišta, veleučilišta, visoke škole);
    2. Udruge i zaklade

1. Prihvatljivi partneri su:
    1. Osnovne škole te ustanove koje se bave obrazovanjem (na svim razinama obrazovanja),
    2. Osnivači osnovnih škola,
    3. Javni ili privatno-pravni subjekti, profitne ili neprofitne naravi
    4. Neprofitne organizacije s pravnom osobnošću koje su osnovane i djeluju temeljem zakona Kraljevine Norveške, Republike Island, Kneževine Lihtenštajn i Republike Hrvatske

Opći cilj Poziva je pružiti podršku učiteljima i drugim odgojno-obrazovnim radnicima u  sustavu osnovnoškolskog odgoja i obrazovanja u primjeni STEM-a u obrazovanju, primjeni informatičke i komunikacijske tehnologije u obrazovanju (IKT), primjeni poduzetništva u obrazovanju i primjeni aktivnog građanstva u obrazovanju s ciljem povećanja perspektive vlastite zapošljivosti (stručnosti) učitelja i drugih odgojno-obrazovnih radnika[3], a neizravno i dugoročno s ciljem povećanja zapošljivosti učenika.

Savjetovanje o nacrtu ključnih elemenata Poziva otvoreno je do 31.12.2020. godine, a dostupno je na poveznici: https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/MainScreen?entityId=15461 .