Gostujuće predavanje izv. prof. dr.sc. Tatiane de Castro Abreu Pinto

Na kolegiju "Mikrobiologija s parazitologijom" prve godine preddiplomskog studija sestrinstva (nositelja doc. dr. sc. Tomislava Meštrovića) kao gost predavač će sudjelovati izv. prof. dr. sc. Tatiana de Castro Abreu Pinto. Dr. Tatiana Pinto radi kao izvanredni profesor medicinske mikrobiologije na Federalnom Sveučilištu Rio de Janeiro u Brazilu, jednoj od ponajboljih visokoobrazovnih institucija u toj zemlji. Također je član skupine Emerging Leaders in Infectious Diseases Međunarodnog društva za zarazne bolesti (ISID). Bila je mladi ambasador znanosti Američkog društva za mikrobiologiju (ASM) te predsjednik Young Leaders Circle istog društva (ASM YLC), a trenutno je u organizacijskom odboru kongresa ASM Microbe. Njeno iskustvo se proteže kroz sva područja mikrobiologije, s naglaskom na primjenjenu mikrobiologiju, posebice što se tiče metoda za molekularnu karakterizaciju Gram-pozitivnih koka. Od 2017. koordinatorica je inicijativa za popularizaciju i diseminaciju znanosti, kao što su ASM / UFRJ International Student Chapter i projekt DivulgaMicro. Objavila je velik broj znanstvenih radova u prestižnim znanstvenim časopisima.

Shodno tome nam je čast da će studenti imati priliku slušati odabrane teme iz područja bakteriologije (streptokoki) te inicijativa za popularizaciju znanosti upravo od profesorice Pinto, što otvara vrata i budućoj suradnji naših studenata s nastavnicima i studentima u Brazilu. Predavanje će se održati 30. studenog 2020. g. (ponedjeljak) s početkom u 17 sati virtualnim putem. Nadamo se odazivu studenata u što većem broju!