Sudjelovanje na stručnom skupu Kriva je knjižnica

U knjižnici Filozofskog fakulteta  u  Zagrebu u ponedjeljak, 11.03.2019 održan je pozivni stručni skup sa središnjom temom položaja i uloge visokoškolske knjižnice i knjižničara.

Zašto je knjižnica kriva? Kakva je budućnost knjižničara i kakve veze imaju knjižničari, morski psi i plave kugle svjetlosti?

Postoji li bibliotekar bez biblioteke? Kakav je to knjižničar/ka budućnosti?

Odgovore na ta pitanja, ali i mnogo više mogli smo saznati od zanimljivih gostiju i panelista.

Gosti predavači bili su Feđa Kulenović s Univerziteta u Sarajevu, Ankica Karakaš Radošević iz OŠ Đakovečki Selci i profesorica Ana Barbarić s Odsjeka informacijskih i komunikacijskih znanosti FFZG.

Mostovi nas vežu - mogućnosti suradnje - panelisti: Višnja Novosel (FFZG), mr. sc. Alka Stropnik (ZKD), dr. sc. Jadranka Stojanovski (UNIZD), Draženko Celjak (Srce), dr. sc. Aleksandra Pikić (NSK) (moderatorica Iva Melinščak Zlodi).

Kriva je Knjižnica - razgovori s korisnicima (Uprava, nastavnici, studenti) – panelisti - doc. dr. sc. Zrinka Božić Blanuša, prof. dr. sc. Anita Peti Stantić, doc. dr. sc. Tomislav Ivanjko, Lorena Drakula, Borna Treska (moderatorica Višnja Novosel).

Novi knjižničar - panelisti: dr. sc. Dejana Golenko (PravoRI), Irena Kranjec (FFZG), dr. sc. Lea Škorić, (MEF), dr. sc. Bojan Macan (IRB) (moderatorica Marijana Glavica).

Ovakav vid edukacija ključan je za umrežavanje visokoškolskih knjižnica i razmjenu iskustva.