Istraživačka radionica - Kreativna upotreba informacijskih tehnologija

U subotu, 2. ožujka s početkom u 10,00h održat će se radionica iz kolegija Kreativna upotreba informacijskih tehnologija. Ovaj niz predavanja ima za cilj ukazati na važnost prožimanja akademskog i strukovnog pogleda na medije, komunikacije i izdavaštvo pa će doktorandima svoja osobita znanja predstaviti neka od najznačajnijih imena u tim područjima:
Tomislav Wruss, jedna od najznačajnijih osoba u hrvatskom izdavaštvu, urednik Glorije, pokretač i dugogodišnji glavni urednik Jutarnjeg lista, zaslužan za nove moderne načine uređivanja dnevnih novina, održat će predavanje Promjena poslovnih modela izdavaštva u digitalnom okruženju,
doc. dr. sc. Mario Konecki (Fakultet organizacije i informatike, Sveučilište u Zagrebu), posebni savjetnik rektora Sveučilišta u Zagrebu za internetske servise i posebni koordinator Rektorskog zbora Republike Hrvatske za informacijske tehnologije, u predavanju će predstaviti Kreativni dizajn web sučelja i utjecaj kvalitete dizajna na krajnjeg korisnika, a o temi
Upotreba kreativnih modela u odnosima s javnošću na digitalnim platformama, govorit će Ivona Čulo, predavač na Sveučilištu Sjever s više od 25 godina iskustva rada u medijima; glavna direktorica Adria Medije Zagreb (koji između ostalog izdaju Story, National Geographic, Elle, Cosmopolitan, Men's Health).