Otvoren natječaj "Razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse u visokom obrazovanju"

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je poziv na dostavu projektnih prijedloga UP.03.1.1.04. Razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse u visokom obrazovanju, čiji je opći cilj povećanje zapošljivosti studenata omogućavanjem stjecanja praktičnih vještina za rad.

Teorijska podloga na kojoj se temelji ovaj Poziv sastoji se u ideji da se učenjem kroz rad, prije svega, omogućava studentima proširenje stečenih kompetencija te razvoj odgovarajućih vještina koje doprinose boljem snalaženju u radnom okruženju, većoj samostalnosti i lakšem pronalasku zaposlenja.

Specifično, u okviru ovog Poziva financirat će se aktivnosti kojima se unapređuje kvaliteta stručne prakse kao obveznog ili izbornog dijela studijskog programa, jačanju kompetencije osoblja visokih učilišta za razvoj modela učenja kroz rad te omogućava stjecanje radnog iskustva studentima kroz povećanje zastupljenosti stručne prakse kao obveznog ili izbornog dijela studijskog programa.

Poziv je otvoren od 19.11.2018. do 21.2.2019. godine.

Natječajna dokumentacija i detalji nalaze se  OVDJE.