Nedjeljku Pavlecu priznanje za doprinos u promociji sveučilišnog sporta

U sklopu 54. Izbora najboljih sportaša Grada Varaždina, u varaždinskom HNK dodijeljene su posebne nagrade i pohvale. Nedjeljko Pavlec, profesor ispred Akademskog sporta, dobio je priznanje za postignute izvanredne rezultate te doprinos u promociji i promidžbi akademskog sporta grada Varaždina.

Nedjeljko Pavlec obnaša dužnost predsjednika Saveza sportskih udruga Sveučilišta Sjever i koordinator je za sport Sveučilišta Sjever od 2009. do 2016. godine te je i član predsjedništva Hrvatskog akademskog sportskog saveza.
U ime HASS-a sudjeluje u organizaciji i provedbi brojnih studentskih turnira, između ostalih sudjelovao je u organizaciji državnih prvenstava u odbojci, futsalu, košarci, manifestacijama poput Studentski međunarodni dan sporta te vođenje studenata na brojne međunarodne turnire.