Promocije prvostupnika Sveučilišnog centra Koprivnica

U srijedu 14. prosinca 2016. godine, održane su svečane promocije prvostupnika Sveučilišnog centra Koprivnica. Promovirano je ukupno 35 prvostupnika novinarstva, 26 prvostupnika poslovanja i menadžmenta te 25 prvostupnika medijskog dizajna. Novopečeni prvostupnici novinarstva, poslovanja i mendžmenta te medijskog dizajna svoje su diplome nakon 3 godine rada i truda primili u krugu svojih prijatelja, obitelji, profesora te svih djelatnika Sveučilišnog centra Koprivnica.

Svečanu promociju pozdravnim je govorom otvorio rektor Sveučilišta Sjever, prof.dr.sc. Marin Milković koji je čestitao promoventima na njihovom uspjehu te im je uz riječi ohrabrenja zaželio uspješnu profesionalnu karijeru. Svečanoj dodjeli diploma, među ostalima, prisustvovali su zamjenica gradonačelnika Melita Samoborec, predsjednik gradskog vijeća Zoran Gošek te bivša gradonačelnica grada Koprivnice Vesna Želježnjak.

Prorektor Sveučilišnog centra Koprivnica, izv. prof. dr. sc. Mario Tomiša također se obratio prepunoj dvorani te čestitao novim članovima akademske zajednice na ostvarenom uspjehu. Prorektor Tomiša istaknuo je kako Sveučilište Sjever kao najmlađe javno sveučilište u Hrvatskoj već ove godine započinje proces otvaranja još četiri diplomska studija u Sveučilišnom centru Koprivnica. To su diplomski studiji Ambalaže, Održive mobilnosti i logistike, Medijskog dizajna i Novinarstva, a upis novih studenata očekuje se već iduće akademske godine.

Svečanu promociju prvostupnika dodatno su uljepšali zvukovi studentske himne Gaudeamus igitur.

Po završetku svečanosti upriličeno je zajedničko fotografiranje studenata i profesora, nakon koje je uslijedilo prigodno druženje s obiteljima naših prvostupnika.

Čestitamo našim prvostupnicima i prvostupnicama!