Obilježen Međunarodni dan svjesnosti o mukopolisaharidozi na Odjelu fizioterapije

Na Odjelu fizioterapije Sveučilišta Sjever, 16. svibnja 2019. održano je predavanje s temom ,,Mukopolisaharidoza – dan po dan“. Predavanje je održala gospođa Marina Fischer, majka Erika Fischera koji boluje od ove rijetke bolesti. Obilježavanju je prisustvovao i Erik, koji je svojim dolaskom razveselio studente i aktivno sudjelovao u predavanju.

Zahvaljujući izvrsnom predavanju gđe. Fischer, studenti su iz prve ruke detaljno upoznati s ovom rijetkom bolesti, svakodnevnim izazovima i problemima s kojima se moraju nositi oboljeli i njihove obitelji. Ovakav način edukacije studenata, koristeći primjere iz prakse  inicijativa  je studentice preddiplomskog studija Fizioterapije Eleonore Fotak te mag.physioth. Anice Kuzmić,  predavačice na Odjelu za fizioterapiju.

Prezentacijom pod temom ,,Mukopolisaharidoza? Što fizioterapeut zapravo može učiniti?“, naglašena je uloga fizioterapeuta u rehabilitaciji ovog  rijetkog i kompleksnog oboljenja.