Stručni posjet HRT centru studenata Odjela multimedije, oblikovanja i primjene

Studenti Odjela multimedije, oblikovanja i primjene Sveučilišta Sjever posjetili su HRT-ov centar Čakovec i Varaždin 25. svibnja 2018. godine u okviru kolegija Digitalna videotehnologija u elektroničkim medijima i Obrada digitalnog videomaterijala. Cilj posjeta bio je upoznati studente s teorijskim i praktičnim znanjem iz oblasti proizvodnje i emitiranja televizijskih emisija regionalnog televizijskog centra.

Unutar HRT centra studenti su se upoznali s tehnologijom uređaja i tehničkih sustava te s proizvodnim timovima i radnim procesima kod izrade vijesti i emisija. Organizaciju i sadržaj posjeta HRT centru pripremili su Tamara Peras, rukovoditeljica HRT centra, te Kristijan Gudlin, montažer i realizator emisija. Također, studenti su imali prilike upoznati se i s ENG opremom za snimanje, montažama slike i zvuka, režijom, studijem za dnevnu mozaično-informativnu emisiju Županijska panorama i za uključenja u emisije informativnog programa HRT-a te sustavima za kontribuciju i distribuciju televizijskog sadržaja (sirovi videomaterijali, prilozi, kratke vijesti, uključenja u emisije i emisije).