Studenti sa Sjevera na IPA FLOODSU, Varaždin 2017.

Studenti sa Sjevera; Danijela Alković, Ana Brajdić, Ivan Krznarić, Roberto Klimeš i Vlatka Trglačnik sudjelovali su na IPA FLOODS projektu koji se održao od 9. do 13. listopada na području Varaždinske županije. Vježbe su održane na 5 lokacija gdje su timovi iz Albanije, Makedonije, Italije, Njemačke, Kosova, Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Turske, Crne Gore i Hrvatske u sklopu terenskih vježbi prikazali kako se najbolje ponašati u kriznim situacijama. Cilj samog projekta bilo je povećanje sposobnosti država korisnica za razvoj učinkovitih nacionalnih sustava civilne zaštite, kao i suradnja na području borbe protiv poplava na regionalnoj, ali i europskoj razini. Također, cilj vježbi bila je i provjera operativnosti i uvježbanost kapaciteta pojedinih timova, odnosno država koje su sudjelovali u simulaciji. Na projektu IPA FLOODS Varaždin 2017. sudjelovalo je 526 sudionika. Studenti Sjevera su ovom prilikom stekli još jedno izvrsno iskustvo koje će zasigurno pamtiti te su iznimno sretni što im se ukazala prilika za sudjelovanjem na važnome projektu.