Obilježavanje Svjetskog dana šećerne bolesti

Povodom obilježavanja Svjetskog dana šećerne bolesti koji se obilježava 14. studenoga 2016. godine, studenti studija Sestrinstva, Odjela za biomedicinske znanosti, Sveučilišta Sjever u Sveučilišnom centru Varaždin, u prostorima UNIN2 održat će u ponedjeljak, 14.11.2016. od 10:00 do 18:00 sati akciju sa svrhom osvješćivanja o šećernoj bolesti.

Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije 3,2 milijuna ljudi u svijetu umre svake godine zbog posljedica šećerne bolesti, u svijetu postoji 190 milijuna registriranih dijabetičara, a oboljeli od šećerne bolesti imaju dva puta veći rizik od prerane smrti nego osobe koje nisu oboljele.

Cilj studentske akcije je upozoriti na važnost preventivnih aktivnosti i zdravog načina života, naučiti prepoznati simptome i čimbenike rizika za nastanak šećerne bolesti.

Prilozi