Student Ivan Glasnović izradio logo međunarodne konferencije "Znanje u fokusu"

Student Medijskog dizajna, Ivan Glasnović osmislio je novi logo Podravkine međunarodne konferencije "Znanje u fokusu". Srce u centru loga prati novi identitet Podravkine konferencije, koja se ove godine tematski proširuje na učenje i inovacije u digitalnom dobu. Kao integralni dio konferencije, mjesec dana ranije, održat će se Food Hackathon, svojevrsno natjecanje u inovativnom hakiranje hrane.

U centru loga konferencije kao i loga predstojeće Food Hackathona, smješteno je srce - prepoznatljiva Podravkina odrednica, za koju Ivan dodatno pojašnjava:

"Podravka je jedina „kompanija sa srcem“ i baš zato je srce bilo centar i vodilja prilikom dizajniranja loga za konferenciju. Želio sam prenijeti poruku da učinimo tehnološku logorsku vatru oko koje će mladi ljudi različitih kultura pričati priče o hrani za generacije koje poštuju planet i zdravlje. Oba nova logotipa predstavljaju slijedeći korak u svijetloj budućnosti ovog zanimljivog projekta koji se organizira već nekoliko godina zaredom."

Pojašnjavajući simboliku loga, Ivan je naveo:

"Srce je simbol Podravke kao središta okupljanja i razmjene informacija, ali srce je također simbol hrane općenito, kao izvor života. Isto tako, srce je prikazano kao element logorske vatre oko koje se mladi međukulturalni ljudi okupljaju. Isprekidana kružnica s četiri mala kružića prikazuje siluete ljudi iz ptičje perspektive koji se drže za ruke, tvoreći krug oko srca (logorske vatre) koji skupa komuniciraju protok energije, znanja i informacija. Također, krug kojeg tvore siluete predstavlja naš planet i kolektivnu brigu o njemu i simbolizira zajedništvo, ljubav, sreću i kolektivni uspjeh."

Ključni pojmovi koje logotipovi komuniciraju su:
• znanje / razmjena iskustava i nova saznanja
• svijet / internacionalnost / bezgraničnost
• mladi ljudi / zajedništvo / kolektivni uspjeh
• kreativnost / ljubav / sreća / zdravlje

Izradom novog loga spomenute konferencije, uz financijsku nagradu, Ivanu je omogućeno i sudjelovanje na konferenciji, kao i nova poznanstva, ali i stvaranje mogućnosti buduće poslovne suradnje. Također, Ivan razmišlja i o kreativnom rješenju za majice, koje će se nadovezati na logo i također biti prepoznatljiv simbol konferencije i Food Hackathona.
Suradnja sa sveučilištima i zajednicom dio je koncepta otvorenih inovacija, a Sveučilište Sjever jedan je od partnera ovogodišnje konferencije Znanje u fokusu, koja će se ove godine održati 24. studenoga 2016. godine.