Profesorica s "Gheorghe Asachi" Technical University of Iasi iz Rumunjske, izv.prof. dr.sc. Ancuța Rotaru održala je nastavu u sklopu Erasmus+ programa

U okviru Erasmus+ programa razmjene nastavnika na Sveučilištu Sjever, nastavu je u periodu od 2. - 9. rujna, 2016. g., održala profesorica s Odjela Prometa, infrastrukture i temeljenja, Građevinskog fakulteta, Tehničkog Sveučilišta "Gheorghe Asachi" iz Iasi, Rumunjska.

Predavanja prof. Rotaru popraćena su velikim interesom nastavnika i studenata Sveučilišta Sjever.
Profesorica je u pratnji Prorektora za međunarodnu suradnju prof. dr.sc. d.h.c. Vladimira Šimovića, Pročelnika Odjela za graditeljstvo prof. dr. sc. Božo Soldo i višeg predavača Alekseja Aniskina, razgledala je građevinski laboratorij. Nakon pregleda opreme utvrdili su se zajednički interesi za znanstvenu suradnju te mogućnost razmjene iskustava u laboratorijskim ispitivanjima.
Tokom bilateralnih razgovora, dogovorena je daljnja suradnja razmjena profesora i studenata u 2017. i 2018. godini, te potpisivanje među institucijskog bilateralnog sporazuma početkom 2017. godine.