Erasmus+ mobilnost u svrhu osposobljavanja na Odjelu za Agrobiotehnologiju Tulln, University of Natural Resources and Life Sciences, Beč

U kolovozu 2022. godine, dr. sc. Marija Kovač Tomas s Odjela za prehrambenu tehnologiju Sveučilišta Sjever realizirala je odlaznu Erasmus+ mobilnost po projektu 2020-1-HR01-KA103-0771222 sa svrhom stručnog osposobljavanja na Department of Agrobiotechnology Tulln, University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna. U sklopu trajanja programa, pod vodstvom dr. sc. Michaela Sulyoka, jednog od vodećih svjetskih stručnjaka iz polja analitike kontaminanata, provedene su znanstveno-istraživačke aktivnosti vezano za određivanje multimikotoksina upotrebom tekućinske kromatografije-tandemske spektrometrije masa. Tijekom posjeta razmijenjena su iskustva u načinu rada u području analitike hrane općenito, a posebno u određivanju nepoželjnih tvari, što je neophodno za dokazivanje zdravstvene ispravnosti, odnosno sigurnosti hrane.