Nastavnici Odjela za elektrotehniku sudjelovali na međunarodnoj konferenciji u Sloveniji

Docenti, dr.sc. Dunja Srpak, dr.sc. Ladislav Havaš, te predavač dr.sc. Tomislav Horvat i viši predavač Josip Srpak sa Odjela za elektrotehniku Sveučilišta Sjever uspješno su sudjelovali na međunarodnoj konferenciji „Posvetovanje informatikov v energetiki Slovenije“, 14. PIES Portorož, Slovenija. Pred kolegama iz područja elektrotehničke struke prikazali su način rada i istraživanja na Sveučilištu Sjever, te prezentirali svoj znanstveni rad koji će biti objavljenu zborniku konferencije:  „The importance of simulation tools in predicting, detecting and analizing faults in power grids".

Rad je rezultat zajedničkih istraživanja i suradnje s kolegicom Antonijom Šumiga, asistenticom i vanjskom suradnicom Sveučilišta, na povezivanju područja informatike i energetike.

Pri tome je na konkretnom primjeru prikazan značaj primjene simulacijskih alata u otkrivanju i analiziranju kvarova u elektroenergetskoj mreži. (https://www.bib.irb.hr/1189624)