Dobrovoljno darivanje krvi na Sveučilištu Sjever

Pozivaju se svi studenti, nastavnici te djelatnici Sveučilišta Sjever na dobrovoljno darivanje krvi u suradnji s GDCK Varaždin, OB Varaždin i Sveučilištem Sjever, u srijedu, 4. svibnja 2022. godine od 10 do 13 sati, koje će se održati u prostorijama Sveučilišnog centra Varaždin, u zgradi UNIN 2. Upis i pregled darivatelja odvijat će u kabinetu UNIN2-105, a punkcija i darivanje krvi u kabinetu UNIN 2-106.

Dodatne informacije:

- darivatelji trebaju imati više od 55 kg
- od tetoviranja do darivanja krvi mora proći minimalno  6 mjeseci, a od stavljanja  piercinga  moraju proći 3 mjeseca
- osoba ne smije imati akutnu upalu, biti bolesna, u alkoholiziranom stanju, uzimati lijekove (npr. antibiotike)...
- kod muškaraca moraju proći 3, a kod žena 4 mjeseca od posljednjeg darivanja krvi

Na darivanje je potrebno ponijeti osobnu iskaznicu (ili neki drugi dokument s fotografijom), te pojesti nešto lagano prije darivanja.

Pozivamo sve zainteresirane studente i sve zaposlenike Sveučilišta da se uključe u ovu plemenitu akciju.