Studenti sestrinstva volontirali na prvom masovnom cijepljenju u Varaždinskoj županiji

Studenti Odjela za sestrinstvo Sveučilišta Sjever aktivno su sudjelovali kao volonteri na prvom masovnom cijepljenju u Varaždinskoj županiji koje je započelo u petak, 9. travnja 2021. godine u dvorani Gospodarske škole u Varaždinu. Koordinatorica cijepljenja bila je mr. Irena Stipešević Rakamarić, ujedno i predavač na Sveučilištu Sjever - vanjski suradnik koja je istaknula kako je sve prošlo prema planu te je zahvalila svima koji su uključeni u organizaciju procjepljivanja, a posebno svim liječnicima i medicinskim sestrama Zavoda za javno zdravstvo te studentima sestrinstva Sveučilišta Sjever, njih više od  30-ak,  Zavodu za hitnu medicinu, volonterima Crvenog križa te Gospodarskoj školi na pripremi i organizaciji cijepljenja.

Za ovaj je tjedan ponovno planirano još jedno masovno cijepljenje u Varaždinu na kojem će također studenti Odjela za sestrinstvo Sveučilišta Sjever sudjelovati kao volonteri i pomagati oko pripreme cjepiva te kod administrativnih poslova.

Ponosni smo na naše studente!