Na Sveučilištu Sjever završio tematski ciklus gostujućih predavanja iz područja komunikacije s ranjivim skupinama

Na diplomskom sveučilišnom studiju Odnosi s javnostima Sveučilišta Sjever u Varaždinu, u subotu 14. prosinca 2019. održano je predavanje Damira Fatušića, koje je zatvorilo ciklus uspješnih gostujućih predavanja i radionica kreativnih terapija realiziranih u okviru nastave izbornog predmeta Komunikacija s ranjivim skupinama (nositeljica doc. dr. sc. Željka Bagarić). U kontekstu spoznaje uloge i važnosti podizanja društvene svijesti o komunikacijskim i kulturološkim teškoćama pripadnika ranjivih skupina, sudionicima je omogućeno iskustveno učenje, kritičko promišljanje i afirmacija novih sustava vrijednosti u području identiteta, potreba i vrijednosti svakog pojedinca.

Gost predavač Damir Fatušić, je u svojstvu novinara i desk urednika In-Portala, prvog news portala za osobe s invaliditetom u Hrvatskoj, održao nadahnuto predavanje o pionirskom medijskom radu, svakodnevnim profesionalnim i osobnim izazovima te doprinosu ovog jedinstvenog, specifičnog i specijaliziranog medija u području društvenog uključivanja osoba s invaliditetom u hrvatskom medijskom prostoru i javnom diskursu.  A s obzirom i na značajan osobni angažman u okviru radnih grupa za kreiranje zakonskih i podzakonskih akata u području prava i obveza osoba s invaliditetom, te drugih brojnih  poslovnih i entuzijastičnih obveza (poduzetnik u području web dizajna; ispitivač pristupačnosti za CARNet, klupski šahovski sudac i potpredsjednik šahovskog kluba „Stjepan Bosak“ URIHO) g. Fatušić je u drugom dijelu predavanja podijelio s prisutnima kritička promišljanja i osobna iskustva u pogledu praktičnih aspekata životne svakodnevice osoba s invaliditetom i hrvatske realnosti u pogledu njihovog društvenog uključivanja te otvoreno odgovarao na brojna pitanja publike.