Raspisan natječaj za Nacionalni program stipendiranja „Za žene u znanosti“ 2020.

L'Oreal Adria i Hrvatsko povjerenstvo za UNESCO pri Ministarstvu kulture, uz pokroviteljstvo Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti i uz potporu Rektorskoga zbora Republike Hrvatske, objavili su 4. studenoga 2019. godine natječaj za Nacionalni program stipendiranja „Za žene u znanosti“.
Na stipendiju programa „Za žene u znanosti“ 2020. mogu se prijaviti isključivo ženske osobe koje:
  • su polaznice doktorskog studija iz područja prirodnih znanosti, medicine i zdravstva, biotehničkih znanosti, uključujući i interdisciplinarna područja,
  • su u posljednjoj godini izrade doktorske disertacije koju provode na znanstvenim institucijama u Republici Hrvatskoj,
  • nisu starije od 35 godina na dan 29. studenoga 2019. godine,
  • se do sada nisu prijavljivale za Nacionalni program stipendiranja „Za žene u znanosti“,
  • imaju hrvatsko državljanstvo te prebivalište u Republici Hrvatskoj.
Natječaj je otvoren do 29. studenoga 2019. godine, a sve detalje možete pronaći na službenim stranicama Ministarstva kulture.