Studenti Sestrinstva na obilježavanju Svjetskog dana sepse

Povodom obilježavanja Svjetskog dana sepse, u prostorima kirurgije Opće bolnice Varaždin 09.09.2019.  za studente Sveučilišta Sjever i učenike srednjih medicinskih škola, održano je predavanje na  temu : „ Zaustavimo sepsu˝. Predavanju su prisustvovali profesori i nastavnici  Sveučilišta Sjeveri mentori vježbovne nastave.

Sepsa je i dalje jedan od vodećih problema današnjice, te je edukacija budućih zdravstvenih djelatnika jedna od akcija ovogodišnje kampanje.

Predavanja su održale Željka Gajski dipl.ms i Ksenija Kukec dipl.ms članice Hrvatskog društva medicinskih sestara anestezije, reanimacije, intenzivne skrbi i transfuzije koje je promotor ove kampanje.

Akcija se nastavlja i u subotu 14.09.2019 od 10-13 sati na Franjevačkom trgu gdje će se uz druženje s građanima dijeliti edukativne brošure. Građani će tako moći dobiti informacije iz prve ruke o ovom javnozdravstvenom problemu