Obilježen drugi Međunarodni dan za podizanje svjesnosti o HPV infekciji na Sveučilištu Sjever

Sveučilišni centar Varaždin

Na Sveučilištu Sjever, u ponedjeljak, 4. ožujka 2019. u organizaciji Odjela za sestrinstvo obilježen je drugi Međunarodni dan za podizanje svjesnosti o HPV infekciji (International HPV Awareness Day). Sveučilište Sjever tako se jedino u Hrvatskoj pridružilo kampanji koju predvodi Međunarodno društvo za papilomaviruse (International Papilloma Virus Society) s ovogodišnjom geslom „Raspitajte se o HPV-u (Ask About HPV)“.

Uz glavnog organizatora doc. dr. sc. Tomislava Meštrovića, nastavnika na Sveučilištu Sjever i predstavnika Međunarodnog društva za HPV za kampanju u Hrvatskoj, predavanje su održale Ljiljana Vukota ispred Udruge žena oboljelih i liječenih od raka “SVE za NJU”, djelatnice OB Varaždin, Službe ginekologije i opstetricije Miljenka Wagner i Jadranka Drvar, Petra Horvat, bacc. med. techn. te studentica studija sestrinstva Ines Fulir. Predavanjima su prisustvovali studenti i nastavnici studija sestrinstva.