Obilježen početak provedbe projekta "Izgradnja inkubatora kreativnih industrija"

U ponedjeljak, 30. listopada 2017. godine u prostorijama koprivničkog Kampusa održana je početna konferencija projekta "Izgradnja inkubatora kreativnih industrija". Riječ je o konferenciji koja je sastavni dio projekta čiji je nositelj Grad Koprivnica i partner na projektu Koprivnički poduzetnik. Projekt sufinancira Europska unija u sklopu Europskog fonda za regionalni razvoj, a obuhvaća izgradnju i opremanje zgrade Inkubatora kreativnih industrija u Koprivnici s ciljem stvaranja poticajnog poslovnog okruženja.

Svečani prijem konferencije održao se u prostorijama Sveučilišnog centra Koprivnica na kojem su prisustvovali Mišel Jakšić, gradonačelnik grada Koprivnice, Nataša Kulakowski Kramarić, pomoćnica ministrice gospodarstva, poduzetništva i obrta, Martina Golčić, direktorica Koprivničkog poduzetnika te ostali predstavnici grada Koprivnice. Sve nazočne u ime Sveučilišta pozdravila je dr. sc. Gordana Tkalec, pročelnica odjela Novinarstva te naglasila: "Inkubator kreativnih ideja budućnost je grada Koprivnice, ali i šire. Sveučilište Sjever u okviru kolegija Upravljanje kreativnim industrijama na diplomskom studiju Novinarstva potiče kreativnost i inovativnost svojih studenata te priprema stručan kadar koji će doprinijeti jačanju konkurentnosti malog i srednjeg poduzetništva. Dokaz je to da Sveučilište Sjever podržava realizaciju spomenutog projekta te je spremno sudjelovati u daljnjem razvoju malog poduzetništva u gradu Koprivnici".