U petak posljednji ovosezonski koncert u sklopu ciklusa UNinESCO-Muzika na Sjeveru

Kako se bliži kraj ljetnog semestra i početak ispitnih rokova, tako je u petak 14. lipnja u 18.30 na rasporedu posljednji ovosezonski koncert u sklopu ciklusa UNinESCO-Muzika na Sjeveru kojeg zajednički organiziraju Odsjek glazbe i medija Sveučilišta Sjever i Glazbena škola u Varaždinu.

Drugog petka u lipnju u Velikoj koncertnoj dvorani varaždinske Glazbene škole nastupit će Klavirski trio s Muzičke akademije u Zagrebu kojeg čine Letizia Ulika Roce (violina), Karla Jelena Milićević (violončelo) i Ivan Petrović-Poljak (klavir). Trio je osnovan u jesen 2023. godine pod mentorstvom profesorice Julije Gubajdulline i aktualni su laureati Hrvatskog državnog natjecanja (HDGPP) u kategoriji komorne glazbe.
Na programu koncerta su skladbe P. I. Čajkovskog i F. Mendelssohna, a ulaz je besplatan za sve ljubitelje glazbe.Dizajn plakata autorsko je djelo studentice Medijskog dizajna Sveučilišta Sjever Marije Kuprešak pod mentorstvom doc. art. Luke Borčića.

• Kategorija: gim