Profesorica Sveučilišta Sjever održala seminar za nastavnike i učenike Umjetničke škole Luke Sorkočevića u Dubrovniku

U Umjetničkoj školi Luke Sorkočevića u Dubrovniku izv. prof. mr. art. Sofija Cingula s Odsjeka za glazbu i medije Sveučilišta Sjever održala je seminar za nastavnike i učenike pjevanja.

Kroz tri dana održavanja seminara 14 je učenika i učenica srednjoškolskog obrazovanja pod stručnim vodstvom intenzivno radilo na proučavanju vokalne tehnike stječući dragocjeno iskustvo od izv. prof. mr. art. Sofije Cingule koja iza sebe ima bogatu umjetničku karijeru. Seminaru su nazočile i profesorice solo pjevanja Dubravka Hilje i Diana Stanoš, te pijanistica Stefani Grbić. „Treći sam puta sudjelovala na seminaru za mlade darovite pjevače i njihove profesore u Dubrovniku i uvijek se rado odazovem pozivu kolegice Hilje da razmijenimo iskustva i obogatimo glazbene živote ovih divnih mladih Dubrovčana. Iskoristila sam priliku da im i predstavim naš studij glazbe i medija u Sveučilišnom centru Varaždin na kojem već studiraju studenti iz područja cijele Hrvatske, pa se nadamo da će u budućim generacijama biti studenata koji će povezati sjever i jug Hrvatske upravo preko Sveučilišta Sjever“, istaknula je izv. prof. mr. art. Sofija Cingula.

• Kategorija: gim