Erasmus+ suradnja Sveučilišta Sjever i ESDI, Brazil

Popuštanjem mjera covid 19 u 2022. nastavila se iznimno kvalitetna Erasmus+ suradnja između Sveučilišta Sjever, Odjela za multimediju i medijski dizajn sa Sveučilištem UERJ, ESDI Rio iz Brazila, pa je tako u mnogobrojnim odlaznim i dolaznim mobilnostima održano niz radionica i vrlo zanimljivih predavanja studentima oba Sveučilišta.
U sklopu jedne odlazne mobilnosti organizirana je izložba Doc. art. dr. sc. Roberta Gečeka i Doc. art. dr. sc. Maria Periše koja je privukla izuzetno veliku pažnju kod studenata i profesora iz Brazila te se na samom otvaranju izložbe održala i panel rasprava o novom obliku interaktivne umjetnosti koja je postala trend u svijetu sve većim razvojem multimedije. Prof. dr.sc. Damir Vusić, Prof. dr.sc. Mario Tomiša te Doc.art. dr.sc. Robert Geček i Doc.art. dr.sc. Mario Periša podijelili su svoja iskustva iz multimedije sa studentima i profesorima iz Rio de Janeira.