Dolazna Erasmus+ mobilnost predstavnika Sveučilišta Prince of Songkla, College of Computing iz Tajlanda

Tijekom mjeseca travnja 2022. godine realizirana je prethodno dogovorena dolazna Erasmus+ mobilnost profesora sa Prince of Songkla Sveučilišta, College of Computing u Tajlandu. Prilikom posjete lokalne zajednice kojoj pomaže College of Computing, Prince of Songkla University svojim stalnim angažmanom oko digitalizacije i vidljivosti te zajednice predstavnici Sveučilišta Sjever uvidjeli su da takva vrsta pomoći uvelike pomaže lokalnoj zajednici u njihovoj digitalizaciji, a samim time i pospješuje njihovu prodaju, pa se raspravljalo o uvođenju takve pomoći lokalnoj zajednici u Varaždinskoj Županiji.
Održane su radionice i predavanja o umjetnoj inteligenciji koja velikim koracima ulazi u naše živote a i Sveučilišnu zajednicu, pa smo iz prve ruke čuli o najnovijim dostignućima od Dr. Nattapong Tongtep-a, koji je član društva za umjetnu inteligenciju Kraljevine Tajland (AIAT).