Nagrađivani pisac Josip Novaković gost na Sveučilištu Sjever

Josip Novaković, sveučilišni profesor, finalist nagrade Man Booker i  nagrađivani američko-hrvatski pisac, gostovao je na Sveučilištu Sjever 9. lipnja 2022. Novaković je studentima preddiplomskog i diplomskog studija Komunikologija, mediji i novinarstvo održao predavanje o Medijskoj recepciji iseljeničke književnosti.

Ovaj uspješan pisac za svoj rad primio je niz nagrada. Dobitnik je Whitingove nagrade za pisce, Guggenheimove stipendije, dvije stipendije Nacionalnog fonda za umjetnost, nagradu fondacije Ingram Merrill te Američke knjiške nagrade fondacije Before Columbus. Triput je bio dobitnik nagrade Pushcart i nagrade O.Henry. Djela mu se nalaze u antologijama The Best American Poetry i O'Henry Prize Stories. Predavao je na koledžu Nebraskanske indijanske zajednice, koledžu Bard, sveučilištu Moorheadu, Antiohijskom sveučilištu u Los Angelesu, sveučilištu u Cincinnatiju te na pennsylvanijskom državnom sveučilištu, sve do Sveučilišta Concordia u Montrealu, gdje kao profesor i predavač živi zadnjih desetak godina.