Erasmus+ mobilnost prof. dr. sc. Danice Železnik i Uroša Železnika, v. pred.

U razdoblju od 15. do 21. svibnja 2022. godine u okviru Erasmus+ programa na Odjelu za sestrinstvo Sveučilišta Sjever, boravit će Uroš Železnik, viši pred. i prof. dr. sc. Danica Železnik.

Viši predavač Uroš Železnik zaposlen je u Domu zdravlja Ptuj, gdje vodi radionice zdravog mršavljenja. Djelomično je zaposlen i na Fakultetu zdravstvenih i socijalnih znanosti u Slovenj Gradecu, kao voditelj Centra za kvalitetu života i zdrav način života. Predavat će studentima na temu „Promicanje zdravlja“ u  okviru Erasmus razmjene na Sveučilištu Sjever u Varaždinu.

Redoviti profesor iz područja zdravstvenih znanosti i gerontologije prof.dr.sc. Danica Železnik dekanica je Fakulteta zdravstvenih i socijalnih znanosti u Slovenj Gradecu. U sklopu Erasmus razmjene održat će predavanja „Tjelesna aktivnost kao mogućnost izbora u liječenju primarnih i sekundarnih komplikacija dijabetesa“ studentima Sveučilišta Sjever u Varaždinu.

danica-zeleznik Uros Zeleznik 2