Na Sveučilištu Sjever obilježen mjesec borbe protiv raka dojke

U povodu obilježavanja mjeseca borbe protiv raka dojke u četvrtak, 21. listopada 2021. na Sveučilištu Sjever  studentima studija sestrinstva pridružili su se gosti predavači doc.dr.sc. Ivan Milas, v.d. predstojnika Klinike za tumore Kliničkog bolničkog centra Sestre milosrdnice, gđa. Marija Hrašćanec  predsjednica Udruge žena oboljelih od raka dojke Mammae klub Varaždin te magistra sestrinstva Jasmina Kolarić.

U svojim predavanjima gosti su istaknuli važnost zdravstvenih djelatnika u prevenciji i pravovremenom liječenju te pružanju podrške oboljelima tijekom cijelog procesa borbe s ovom malignom bolesti.

U znak podrške oboljelima od raka dojke druženje studenata i gostiju završilo je puštanjem ružičastih balona u zrak.