Na Odjelu za sestrinstvo obilježen je Svjetski dan multiple skleroze

Svjetski dan multiple skleroze obilježen je ove godine na Sveučilištu Sjever dvjema aktivnostima.U četvrtak, 27. svibnja  na Odjelu za sestrinstvo gostovali su Vjeko i Petra Mutavčić, mlade osobe oboljele od multiple skleroze koje su u suradnji s vanjskom suradnicom Sveučilišta Sjever, doc.dr.sc. Spomenkom Kiđemet-Piskač, studentima 2. godine preddiplomskog studija sestrinstva ispričali kako izgleda svakodnevni život s ovom bolešću te s kojim se poteškoćama susreću oboljeli.

U petak, 28. svibnja 2021. godine organiziran je prigodni štand u Varaždinu od strane Društva multiple skleroze Varaždinske županije na kojem su volontirale i studentice studija sestrinstva Lucija Tomašić, Petra Kolačko, Nikolina Ribić, Lea Namjesnik i Paula Bajec kako bi, zajedno s članovima Društva, podigle svijest građana o ovoj kroničnoj bolesti.