Gostujuće predavanje Nevena Mimice na studiju Poslovna ekonomija

Neven Mimica održao je u petak, 7. svibnja,  s početkom u 18 sati gostujuće predavanje pod nazivom “Trgovinska politika u Europskoj uniji” studentima sveučilišnog diplomskog studija Poslovna ekonomija, na kolegiju Međunarodne trgovinske strategije.

Neven Mimica ima izrazito bogatu profesionalnu karijeru - bio je pomoćnik i zamjenik ministra gospodarstva, ministra za europske integracije, potpredsjednika Hrvatskog sabora, potpredsjednika Vlade RH  te prvi europski povjerenik iz Republike Hrvatske. Od diplomatskih poslova u veleposlanstvima u Kairu i Ankari, bavljenja trgovinskom politikom i gospodarskim odnosima s inozemstvom, usmjeravanja hrvatskog puta ka članstvu u Europskoj uniji, koordiniranja vanjske i unutarnje politike u hrvatskoj Vladi, do vođena politike Europske komisije u poslovnima međunarodne suradnje i razvoja.