Vježbovna nastava na Odjelu za sestrinstvo održava se prema mjerama i uputama

U tjednu od 11. svibnja počela je vježbovna nastava na Odjelu za sestrinstvo koju su studenti dočekali s velikim uzbuđenjem. Vježbovna nastava održava se u kabinetima zdravstvene njege na Sveučilištu u grupama od 10 ljudi (9 studenata i mentor). Zbog još uvijek aktualne epidemiološke situacije, studenti i mentori pridržavaju se posebno izrađenog protokola na Odjelu kojim se određuju pojedinosti poput ulaska u zgradu, dezinfekcije ruku, prostora i opreme, korištenja zaštitnih sredstava, presvlačenja studenata i ostalog.

Iako bi studenti u normalnim uvjetima navedenu vježbovnu nastavu odradili u zdravstvenim ustanovama, zahvaljujući moderno opremljenim kabinetima zdravstvene njege u kojima se nalaze lutke sa mogućnostima simulacije različitih fizioloških i patoloških stanja te suvremena oprema i pomagala potrebna u radu s pacijentima, studenti će velik broj sati vježbovne nastave odraditi uz mentore u kabinetima. Preostale sate vježbovne nastave studenti 1. i 2. i 3. godine odradit će u zdravstvenim ustanovama kada im u iste bude omogućen ulazak.