Obilježavanje Svjetskog dana multiple skleroze na Sveučilištu Sjever

Sveučilište Sjever pridružuje se obilježavanju Svjetskog dana multiple skleroze, 30. svibnja  uz prigodnu video prezentaciju koju je izradila prvostupnica studija Sestrinstva na Sveučilištu Sjever.

Od multiple skleroze (MS) najčešće obolijevaju mlađe osobe. U Hrvatskoj od ove bolesti boluje gotovo 7000 osoba. To je upalna bolest kojoj se još ne zna jasan razlog javljanja, ali se danas puno kvalitetnije i brže dijagnosticira i kontrolira.

Ova bolest prvenstveno zahvaća mozak i moždano deblo, te uzrokuje raznolike simptome. Najčešće se javlja između 18. i 50. godine života.

Odjel za sestrinstvo pridružuje se obilježavanju ovog značajnog dana te pruža potporu i podršku oboljelima i njihovim obiteljima.

Video se nalazi OVDJE.