Održano gostujuće predavanje i radionica likovne pedagoginje Tanje Parlov

Na Sveučilištu Sjever u Sveučilišnom centru Varaždin u subotu, 9. studenoga 2019. godine gostovala je Tanja Parlov, prof. likovne kulture i likovna pedagoginja koja već 23 godine u Centru za odgoj i obrazovanje "Vinko Bek" predaje likovni odgoj djeci s različitim oštećenjima vida i višestrukim poteškoćama. Ovo iznimno zanimljivo predavanje i radionica realzirani su u okviru nastave kolegija Komunikacija s ranjivim skupinama, sveučilišnog diplomskog studija Odnosi s javnostima, u cilju dodatne senzibilizacije i iskustvenog učenja studenata.

Profesorica Parlov je predstavila jedinstvenu metodu koju je osmislila i koja je poslužila kao podloga za razvijanje nacionalnog kurikula za rad s djecom predškolskog i školskog uzrasta. Tu metodu uspješno koristi u svom pedagoškom i terapeutskom radu čime se slijepoj djeci  omogućuje da spoznaju prostorne dimenzije i određene fenomene svijeta oko njih, te da bogatstvo vlastite taktilne percepcije i iskustva kreativno izraze kroz različite likovne elemente. Profesorica Parlov je upoznala studente i s didaktičkim pomagalima koja je sama kreirala - to su kutija i taktilna slikovnica Lopta, a  studenti su u kratkoj radionici ujedno mogli i osobno isprobati magnetne ploče i crte i točke, koje slijepa djeca koriste u svom likovnom odgoju i obrazovanju.