Obilježavanje Svjetskog dana osoba s Downovim sindromom na Sveučilištu Sjever

Dragi studenti,

pozivamo Vas na obilježavanje Svjetskog dana osoba s Downovim sindromom koje će se održati na Sveučilištu Sjever u Varaždinu.

Jedan od najčešćih genetskih poremećaja, trisomija 21. kromosoma odnosno Down sindrom, dovodi do određenog stupnja poremećaja u razvoju – sprječava normalni tjelesni i mentalni razvoj djeteta. Obilježavanjem Svjetskog dana Down sindroma želi se senzibilizirati javnost za veće razumijevanje i poboljšanje položaja osoba s Down sindromom u društvu čime se povećava i njihova kvaliteta života.

Simbol Svjetskog dana Down sindroma su šarene čarape, stoga se pozivaju svi studenti da 21. ožujka (četvrtak) obuku različite čarape kako bi osobama s Down sindromom, ali i njihovim obiteljima, zajedničkom fotografijom odaslanom u medije, pokazali podršku.

Kako bi podržali ovaj događaj, pozivamo Vas na zajedničko fotografiranje 21.3. u 13 sati u dvoranu UNIN 2-110.

Veselimo se Vašem odazivu!