3D MODELIRANJE U PRIMJERIMA 2

ISBN 978-953-7809-46-1
Broj stranica: 277
Format: 17 x 25 cm

Proces stvaranja trodimenzionalnih (3D) stvarnih ili imaginarnih objekata naziva se 3D modeliranje. Modeliranju se može pristupiti na nekoliko načina koji su navedeni i objašnjeni u knjizi pod nazivom ''3D modeliranje u primjerima 1.'' istih autora. Kao svojevrsni nastavak spomenute knjige, ova govori o konceptima i mogućnostima sjenčanja, o tehnikama i principu korištenja Mental ray sustava za renderiranje, isto kao i o načinima i mogućnostima osvjetljenja. Objašnjeni su primjeri korištenja tekstura, kao i primjena digitalnog krzna u računalnoj grafici. Knjiga je prije svega namijenjena studentima Multimedije, oblikovanja i primjene Sveučilišta Sjever, no bit će zanimljiva i svima koji proučavaju područje računalnog 3D modeliranja kroz teoriju i praksu.