Studentice studija Sestrinstva održale predavanje na javnoj tribini u Velikoj Gorici

Povodom obilježavanja mjeseca listopada kao „mjeseca borbe protiv raka dojke“ studentice treće godine studija Sestrinstva  Mateja Lukšić i Mateja Bradić pod mentorstvom Marijane Neuberg,  mag. v.pred., održale su predavanje za građane na javnoj tribini u Velikoj Gorici.

Uz studentice Sveučilišta Sjever, predavanje su održale i studentice Fakulteta zdravstvenih studija iz Rijeke, koje su svoja znanja prezentirale građanima, ali i gostima iz struke. Navedeno predavanje su popratili brojni mediji.

Na tribini su prisustvovali: viša stručna suradnica za zdravstvo Zagrebačke županije Snježana Žunec, dipl.prav.oec, mr. sc. Željko Herceg, dr. med., Biserka Matok Glavaš, bacc. obs. ispred Hrvatske komore primalja, predsjednica Udruge edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije, Đurđa Dehin te mnogi drugi gosti iz struke.

Trogodišnji studij Sestrinstva Sveučilišta Sjever priprema buduće prvostupnice/ke upravo na ovakve aktivnosti koje uključuju prevenciju bolesti, promociju zdravlja  i edukaciju javnosti.

Ovim predavanjem može se potvrditi da studenti studija Sestrinstva posjeduju široke stručne kompetencije te su spremni svoj entuzijazam i znanje prenositi javnosti.