Obilježavanje Svjetskog dana moždanog udara

Povodom Svjetskog dana moždanog udara koji se obilježava 29. listopada 2016. godine, studenti studija Sestrinstva, Odjela za biomedicinske znanosti, Sveučilišta Sjever u Sveučilišnom centru Varaždin, u prostorima UNIN2 održat će u petak, 04.11.2016. od 10:00 do 18:00 sati akciju sa svrhom osvješćivanja o moždanom udaru.

Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) u svijetu moždani udar svake godine doživi 15 milijuna ljudi, a umre njih 6,7 milijuna. Prema podacima HZJZ-a, u Hrvatskoj moždani udar doživi 15.000 do 16.000 ljudi godišnje, a oko 7.500 umre od posljedica moždanog udara.

Cilj studentske akcije je upozoriti na važnost preventivnih aktivnosti i zdravog načina života, naučiti prepoznati simptome moždanog udara i naglasiti važnost hitnog zbrinjavanja i liječenja.

Prilozi