Održane promocije doktoranada združenog doktorskog studija Međunarodni ekonomski odnosi i menadžment

Prof. dr. sc. Marin Milković, rektor Sveučilišta Sjever, prof. dr. sc. Goran Kozina, prorektor za financije i opće poslove te prof. dr. sc. Anica Hunjet, prorektorica za znanstveno-umjetnički rad i međunarodnu suradnju Sveučilišta Sjever u sklopu programa mobilnosti ERASMUS+ u akademskoj godini 2020./2021. početkom mjeseca rujna 2021. godine boravili su u Austriji na University of Applied Sciences Burgenland, Eisenstadt. U University of Applied Sciences Burgenland, Eisenstadt izvode se 4 studijska programa na preddiplomskoj razini, 9 studijskih programa na diplomskoj razini, te dva združena doktorska studija iz područja društvenih znanosti, polja ekonomije i interdisciplinarne društvene znanosti u čijem konzorciju sudjeluje Sveučilište Sjever.

Međunarodni združeni prekogranični doktorski program „Međunarodni ekonomski odnosi i menadžment“ zajednički izvode Sveučilišta u Puli, Bratislavi, Sopronu, Pragu i Mostaru te Sveučilište Sjever, u suradnji s administrativnim i organizacijskim partnerom Sveučilištem za primijenjenu znanost, Burgenland, Eisenstadt, Austrija.

Važni elementi ovoga združenog studija su prvenstveno znanstveno-istraživački europski i međunarodni projekti, istraživački projekti s gospodarstvom, transfer tehnologije, razvoj poduzetničkog duha, međunarodni kontekst te stjecanje mnogih suvremenih kompetencija.

Međunarodni združeni prekogranični interdisciplinarni doktorski studij „Obrazovne i komunikacijske znanosti“ izvodi se u suradnji sa Sveučilištem u Ljubljani, Međunarodnim Burch Sveučilištem u Sarajevu, Sveučilištem u Mostaru uz administrativnu i organizacijsku potporu Sveučilišta za primijenjenu znanost, Burgenland, Eisenstadt, Austrija.

Međunarodni združeni doktorski programi se smatraju najvažnijim generatorom internacionalizacije europskog obrazovanja i istraživanja; imaju važnu ulogu u poticanju međusveučilišne suradnje zasnovane na razvijanju međunarodnih iskustava u istraživanju i mentoriranju; potiču razvoj vještina nužnih za transfer novih znanja među partnerima u združenom studiju.

U svrhu održavanja nastave spomenuti profesori sudjelovali su u izvođenju nastave na studijskom programu združenog doktorskog studija Međunarodni ekonomski odnosi i menadžment, i to konzultativne nastave s PhD kandidatima.

Studenti su bili vođeni kroz proces istraživanja i pisanja znanstvenih radova kako bi izrađivali dobro organizirane i jasno predstavljene znanstvene radove i hipoteze te na kraju i doktorske disertacije.

Uz navedeno, dana 10. rujna 2021. godine održane su promocije doktoranada studijskog programa združenog doktorskog studija Međunarodni ekonomski odnosi i menadžment u dvorcu Esterhazy, Eisenstadt, Austrija. Na navedenom združenom studiju je provirano 15 doktora znanosti, a posebno ističemo da su promovirane dvije doktorice znanosti sa Sveučilišta Sjever i to dr. sc. Ivana Martinčević te dr. sc. Vesna Sesar.

Dr. sc. Ivana Martinčević, doktorirala je dana 24. veljače 2020. godine, tema doktorske disertacije Ivane Martinčević bila je „Influence of the use of social networks on the export activity of Croatian export companies“, pod mentorstvom prof. dr. sc. Gorana Kozine.

Dr. sc. Vesna Sesar, doktorirala je dana 23. listopada 2020. godine, tema disertacije „The Influence of Continuous Improvement System on Company’s Business Performance in Croatian Companies with Certified Management System“ pod mentorstvom prof. dr. sc. Anice Hunjet.