EIT FOOD Awareness day in Koprivnica

EIT FOOD Awareness day in Koprivnica održat će se u četvrtak, 23. siječnja, od 15 do 17 sati,  u predavaoni A109 u Sveučilišnom centru Koprivnica Sveučilišta Sjever. Radionicu će voditi mr. sc. Zvonimir Novak  iz EUVITA Clustera, prof. dr. sc. Ivan Štefanić, iz tvrtke Tera Tehnopolis te izv. prof. dr. sc. Bojan Šarkanj, pročelnik Odjela za prehrambenu tehnologiju Sveučilišta Sjever. U radionici će se naučiti više o novoj industriji i bioekonomiji kao prilici za novi razvoj, mladi kao pokretači inovacija te značaj međusektorske/interdisciplinarne suradnje kroz internacionalizaciju poslovanja.

Program je u prilogu, a registrirati se možete putem sljedeće poveznice: https://tinyurl.com/v65sweq

Europski institut za inovacije i tehnologiju (EIT) tijelo je EU-a koje je osnovala Europska unija za osnaživanje europske sposobnosti stvaranja inovacija. EIT je sastavni dio Horizon 2020, okvirnog programa EU-a za istraživanje i inovacije. Institut je jedinstvena inicijativa EU-a koja potiče inovacije diljem Europe sjedinjujući poslovanje, obrazovanje i istraživanje za pronalazak rješenja za ozbiljne globalne izazove. Podržava razvoj dinamičnih, dugoročnih paneuropskih partnerstava među vodećim poduzećima, istraživačkim laboratorijima i tvrtkama a u cilju pronalaska rješenja za određeni globalni izazov, od klimatskih promjena i održive energije do zdravog života i zdrave prehrane. EIT je najveća europska mreža inovacija. Osnažuje inovatore i poduzetnike diljem Europe da svoje najbolje ideje pretvore u proizvode, usluge, radna mjesta i rast. Zajedno s vodećim partnerima, zajednica EIT-a nudi širok raspon aktivnosti u području inovacija i poduzetništva: obrazovne tečajeve koji kombiniraju tehničke i poduzetničke vještine, uspostavu specifičnog poslovanja i usluge ubrzanja poslovanja te istraživačke projekte koji se temelje na inovacijama. To na tržište uvodi nove ideje i rješenja, studente pretvara u poduzetnike, potiče stvaranje start-up organizacije, unapređenje konkurentnosti postojećim poduzetnicima i, što je najvažnije, ostvaruje inovacije.

Prilozi