Studentice sestrinstva aktivne u volonterskom radu

Gradsko društvo Crvenog križa Varaždin sudjelovalo je u četvrtak, 6. lipnja  2019.  na Danima otvorenih vrata Dobrovoljnog vatrogasnog društva Kneginec Gornji. Vatrogasci su prikazivali simulaciju gašenja požara ulja, spašavanje pomoću zračnog jastuka, prezentirali opremu za spašavanje kod prometnih nesreća te mnoge druge aktivnosti.

GDCK Varaždin je tom prilikom organiziralo prezentaciju pružanja prve pomoći i upotrebu AVD uređaja koju je demonstirala dr. Monika Kocman, a volonterke – studentice studija sestrinstva sa Sveučilišta Sjever su svim zainteresiranim posjetiteljima mjerile tlak i šećer u krvi.

Studentice sestrinstva tako aktivno nastavljaju sa svojim volonterskim radom u svrhu promicanja struke ali i brojnih pozitivnih, humanitarnih priča.